odrzuconareklamacja.pl

Odrzucili twoją reklamację?

Jesteśmy po to żeby Ci pomóc!
Pomagamy w odrzuconych reklamacjach!

Nowa ustawa o prawach konsumenta !

W dniu 25 grudnia 2014 r.  weszła w życie nowa ustawa o prawach konsumenta zmieniająca zasady dotyczące sprzedaży przez internet oraz sklepach tradycyjnych. Uchylona zostaje ustawaz dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej (Dz. U z 2002 r. nr 141, poz. 1176 z późn. zm.).

Ustawa o prawach konsumenta wprowadza Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie praw konsumentów, które będą obowiązywać we wszystkich krajach UE. Podstawowe zmiany dotyczą:

  1. Wydłużenia okresu na odstąpienie kupującego od umowy zawartej przez Internet (umowa na odległość) oraz na pokazie (umowa poza lokalem przedsiębiorstwa) z 10 dni do 14 dni.
  2. Uregulowania problemu kosztów odesłania towaru. Jeżeli zrezygnujemy z zakupów – poniesiemy koszty odesłania towaru, a sprzedawca zwróci oprócz ceny produktu także koszt jego wysłania.
  3. Prawa do obejrzenia dostarczonego towar w taki sposób, w jaki można to zrobić w sklepie stacjonarnym. Jeżeli rzecz nie spełnia jego wymagań, nie może używać jej dowolnie. Gdy tak się stanie i klient będzie chciał odstąpić od umowy, przedsiębiorca ma prawo obciążyć go dodatkowymi kosztami w związku ze zmniejszeniem wartości towaru.
  4. Zasad zwrotu zapłaconej ceny. Jeśli zrezygnujemy z e-zakupów i wyślemy oświadczenie, wówczas sprzedawca będzie miał prawo wstrzymać się ze zwrotem pieniędzy za rzecz oraz kosztów jej wysyłki do czasu otrzymania od  nas towaru lub potwierdzenia jego nadania.
  5. Zakazu wprowadzania dodatkowych kosztów. Za skorzystanie z określonej formy płatności przedsiębiorcy nie wolno żądać od nas opłat dodatkowych. Za płatność kartą opłata nie może być wyższa od prowizji, którą płaci sprzedawca.

 

nowa ustawa, nowa ustawa, nowa ustawa, , nowa ustawa, nowa ustawa,

ok, ok, ok, ok, ok, ok, ok, ok, ok, ok,ok, ok, ok, ok, ok, ok, ok, ok, ok, ok,ok, ok, ok, ok, ok, ok, ok, ok, ok, ok,ok, ok, ok, ok, ok, ok, ok, ok, ok, ok,ok, ok, ok, ok, ok, ok, ok, ok, ok, ok,ok, ok, ok, ok, ok, ok, ok, ok, ok, ok,ok,ok,ok,ok,ok,ok

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.